Starý komunista Gašparko robí kampaň v kostoloch za podpory STV.

Autor: Marián Novák | 18.1.2009 o 13:13 | Karma článku: 12,51 | Prečítané:  1950x

A kamery STV ho pritom snímajú a naša „nezávislá“ verejnoprávna televízia beztrestne vysiela kampaň tohto prisluhovača ľudí ako Mečiar, Slota a Fico. Jeho obrázky, väčšinou bohužiaľ pohyblivé aj ozvučené, sa voličovi podsúvajú neustále. No ak sa o niečo podobné posnaží iný kandidát, či kandidátka, tak sa na nich zo všetkých strán sypú preslovy o porušovaní zákona.

V nedeľu dopoludnia som si zapol STV a bežala bejaká bohoslužba. Ako veriaci som si to nechal zapnuté, nech vidím, od kiaľ je a čo je to za cirkev. Evanielická, vydedukoval som z toho, ako vyzeral kostol a ako bol oblečený kňaz. No vzápätí mi od očí udrelo ešte niečo – veľký dvojkríž na modrom trojvrší a červenom pozadí, hneď niekoľko metrov od oltára. Čo to tam robí, pomyslel som si. A hneď som dostal vysvetlenie. Pár metrov od oltára sedí v lavici starý komunista Gašparko. Kamera ho ukazuje v detailnom zábere a tak vidím, že na lavici, v ktorej sedí, ma rozprestretú veľkú, celú výšku lavice pokrývajúcu prezidentskú štandardu. Zostal som pozerať ešte pár sekúnd a stačilo mi.

Starý komunista Gašparko, ktorý bol za červených iste medzi najvernejšími ateistami, sa teraz prezentuje v kostole. Ten, čo celé roky stál za Mečiarom, ten, čo bol jedným z hlavných predstaviteľov nedemokratického a zločineckého zriadenia počas 90.rokov. Ten, čo v čase, kedy jeho „vodca“ hľadal cesty ako čo najviac ublížiť M. Kováčovi, rozprával o prezidentovi ako o starom ()ujovi. Ten, čo bol jedným z najvyšších štátnych predstaviteľov v časoch zločinov Lexu, v čase moci VSŽ, v čase rozmachu organizovaného zločinu, v čase manipulácie verejnej mienky cez STV alebo cez noviny ako Slovenská Republika. Ten, čo opustil svojho veľkého boxeristického vodcu až vtedy, keď mu neudelil miesto na kandidátke. Ten, čo začal myslieť slotálne a konať ficálne, keď mu to začalo vyhovovať. Teraz prevracia som tisíci kabát a prezentuje sa ako kresťan s morálnymi hodnotami. Ale zavesiť si symbol svoj veľkého a dôležitého úradu na lavicu v kostole, to sa nehanbí.

Chce vyhrať voľby. To chápem. Ale nech aspoň nikto nehovorí, že STV je nezávislá. Nech už konečne Gašparko alebo aspoň Fico priznajú, že využívajú verejnoprávnu televíziu ako štátnu, resp. vládnu. To by sa od nich patrilo. Obyčajnému, podpriemerne vzdelanému ficovoličovi totiž nedôjde, že v Správach STV sa o krokoch vlády a prezidenta informuje cielene pozitívne. Ani to, že keď napríklad verejnoprávna televízia vysiela správu o pohrebe básnika Milana Rúfusa, tak redaktor osloví práve Gašparka ako prezidenta, aby vyjadril, ako si ho ctil. A potom osloví ministra kultúry Mareka Maďariča z vládneho Smeru. Akoby si redaktor nemohol vybrať kompetentnejších, napríklad umelcov, ktorí sa v politike neangažujú. Bežný, podpriemerne vzdelaný ficovolič si neuvedomí ani to, že nie je v poriadku, ak Fico diskutuje v reláciách STV iba so svojimi politickými partnermi, či dokonca sám vedie diskusiu tak, ako to robil dnes (v nedeľu) v O päť minút dvanásť. Sedel tam iba on a hovoril, čo sa mu zachcelo, bez oponenta. A moderátor tam bol len na to, aby mal Fico komu diktovať, o čom sa koľko bude hovoriť.

Zaráža ma, že sa takáto otvorená propagácia vlády vo verejnoprávnej televízii deje bez silnejšej odozvy verejnosti. Kde je teraz Slovenský syndikát novinárov, kde je teraz Tlačová rada SR, kde sú teraz novinári, ktorí pred tým rýpali do istej nemenovanej kandidátky za to, že si dovolila verejne predniesť prejav skôr, ako dva týždne pred voľbami?


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?