Odkaz pre konzervatívcov: Mikloško je farizej. Poďťe voliť.

Autor: Marián Novák | 22.3.2009 o 13:57 | Karma článku: 19,39 | Prečítané:  6476x

František Mikloško sklamal. Ani nie svojim volebným výsledkom, ale povolebným vyjadrením. Povedal, že v druhom kole nepôjde voliť a tým svojim voličom odporučil, aby urobili to isté. Už je mu zrazu jedno, či bude prezidentom komunista a mečiarovec?

Františka Mikloška si mnohí vážia za jeho silné presvedčenie, neoblomné názory, za odvahu stáť si za názorom aj vtedy, keď to nie je pohodlné a bezpečné. Ja si ho tiež vážim za jeho postoje a aktivitu počas Nežnej revolúcie, za spôsob, akým sa dokázal spolu s ostatnými postaviť proti Mečiarovi. Odvtedy sa však František Mikloško zmenil. Žiaľ, k horšiemu. Z bojovníka za slobodu sa stal zatrpknutý starý dedko, ktorý nie je schopný spraviť ani najmenší kompromis, nedokáže podať pomocnú ruku nikomu, kto nie je extrémny konzervatívec. Po zverejnení výsledkov volieb povedal, že v druhom kole nepôjde voliť, pretože ani jeden z kandidátov nereprezentuje jeho konzervatívny a kresťanský pohľad na svet.

Absurdné. Ako môže prezidentský kandidát, ktorý ešte minulý týždeň burcoval ľudí k urnám, takto zrazu vyhlásiť, že nepôjde voliť? Teraz už Mikloško nebude poukazovať na Gašparovičovu minulosť, teraz už mu bude jedno, že polovica voličov verí chronickému podporovateľovi zločineckých režimov? Teraz mu už nevadí, že Gašparovič je Ficov a Slotov človek? Pri odchode z KDH hovoril, že nesúhlasil s prípadnou spoluprácou medzi KDH a Smerom. No teraz tento človek s "neoblomnými postojmi" mení svoj postoj k prezidentským voľbám zo dňa na deň. Pár hodín po voľbách už hovorí celkom niečo iné ako pred nimi. Typické pre politikov. A to by si človek myslel, že práve Mikloško nebude tým typickým farizejom.

Práve teraz by sa mal bojovník za slobodu a demokraciu postaviť na stranu slušnosti, teraz by mal podporiť kandidátku, ktorá má čistú minulosť (lebo čistá minulosť bola Mikloškovou hlavnou agendou). Jemu však od začiatku nešlo o prezidentské kreslo. Išlo mu o to, aby spropagoval svoju novú stranu KDS, aby konzervatívneho voliča upovedomil, že existuje aj táto strana. Vladimír Palko dokonca priznal, že Mikloškov výsledok je dobrým štartom pre KDS (pozri link pod článkom). Že to takto bude, sa dalo predpokladať. No osobne som predpokladal aj to, že keď už Mikloško v prvom kole urobí kampaň KDS, tak v druhom kole bude stále trvať na svojich výhradách voči Gašparovičovi za jeho nečistú komunisticko - mečiarovskú minulosť a že podporí pravicovú a opozičnú (rovnako ako Mikloško) kandidátku Ivetu Radičovú.

Bolo by to od neho slušné, bolo by to veľké gesto, ktorým by ukázal, že je skutočnou osobnosťou. Dokázal by tým svoju veľkorysosť a svoje dobré úmysly so Slovenskom. Takejto veľkorysosti však starý zatrpknutý dedko Mikloško už nie je schopný. On má (už konečne) svoju manželku, svoju malú stranu a o chvíľu pôjde do dôchodku. Prečo by ho mal už teraz trápiť nejaký komunista v najvyššom štátnom úrade, prečo by ho teraz už mali zaujímať nejaké správne občianske postoje?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majského péenky sa Najvyššiemu súdu nezdajú. Dal ich posúdiť znalcom

Podnikateľ môže dosiahnuť aj prerušenie súdu, ktorý sa ťahá už roky. Jeho spoluobžalovaný Brtva nedávno po verdikte ušiel.


Už ste čítali?