Neintelektuálny odpad Slota (aj s Gašparovičom)

Autor: Marián Novák | 28.3.2009 o 22:09 | Karma článku: 23,03 | Prečítané:  11827x

Môže primitívny opilec po boku svojej "kysuckej nány" (sám ju tak nazval) znevažovať ľudí ako Lasica, Feldek, Bútora, Dostál alebo Gál?

Vystúpenie Jána Slotu a jeho kolegyne Belousovovej bola jedna veľká nehoráznosť. Už tam chýbali iba tanky. Inak bolo všetko, na čo sme u tejto (ne)podarenej dvojice zvyknutí. Hlúpe a primitívne reči a maďarská karta, lebo nič iné v agende tejto strany ani nie je. Nacionalizmus a hrubé správanie. Tentoraz to však opilec s kysuckou nánou trochu prehnali. Slota označil účastníkov Sedem s.r.o za intelektuálny odpad.

Slota: "To bolo nehorázne, jak ten intelektuálny odpad, ktorý sa tam vydával za celebritov Slovenska, jak si robili srandu a posmech zo slovenského národa. Títo ľudia a pani Radičová, má reprezentovať navonok ale aj do vnútra suverénnu, samostatnú Slovenskú republiku?"

JA: Áno, má. Vzdelaní intelektuáli, ktorí sa v minulosti nediskreditovali nenávistnými a násilníckymi postojmi voči menšinám a iným štátom, ani spoluprácou s Mečiarom, sú určite lepšou reprezentáciou nášho národa ako nejaký opitý primitív alebo komunistický, mečiarovský a teraz ficovský a slotovský pritakávač Gašparovič.

Na citáte ze prejavu pána Slotu vidno, že ani len nevie poriadne po slovensky. Slovko "jak" patrí do češtiny, "celebritov" by si nevymysleli ani naši maďarskí spoluobčania, ktorých Slota tak bezhranične nenávidí. Pán Slota tiež zrejme nepochopil rozdiel medzi slovami celebrita a osobnosť. Osobnosti, ktoré boli aj v Sedem s.r.o, sú ľudia, ktorí v živote dokázali viac ako niekde otrčiť kozy. Majú vzdelanie, intelekt, dokážu svet brať s nadhľadom - nikdy som ich nevidel znižovať sa k hlúpym a hrubým útokom tak, ako to robí Slota s Belousovovou. Osobnosti vyznávajú trochu iné hodnoty ako Slota, ktorý vníma iba celebrity z bulváru. K spomínanému citátu Slota ešte dodal: "Bola by to hanba, hanba pre Slovensko a pre celú Európu." Silné slová od niekoho, kto nerobí nič iné, len hanbu.

Za Slotom na jeho tlačovke visel plagát so Slovenskom, rozdeleným na červenú a zelenú časť. Červenou sú vyfarbené okresy, kde v prvom kole zvíťazil Gašparovič, zelenou tie, kde vyhrala Iveta Radičová.  Presne tento istý symbol bol použitý v inzercii, ktorá klame o Radičovej podpore autonómii slovenského juhu. Nemali by práve toto preskúmať policajti, ktorí vyšetrujú trestné oznámenie Radičovej volebného tímu? Navyše, je to pekná alegória - Slota rozdeľuje. Tak, ako rozdelil Slovensko na plagáte, tak rozdeľuje aj jeho obyvateľov. V zelenom pásme je u Slotu aj Bratislava.

SNS na prezidentskú kandidátku útočí, že bola proti vzniku Slovenskej republiky. Radičová naozaj podpísala petíciu za referendum o rozdelení ČSFR. To však nie je prejavom protislovensých postojov, je to prejav demokratického zmýšľania - o otázke rozpadu spoločného štátu by mal rozhodnúť ľud. Tak, ako sme rozhodovali o vstupe do EÚ. Čo je na tom protislovenské, to je mi záhadou. Naopak, protislovenský je samotný Slota. On spolu s Malíkovou (teraz už poruštenou na Belousovovú) škodia Slovensku oveľa viac. A škodiť mu budú dovtedy, kým budú v politike. Lebo takú hanbu, ako národu doma i v EÚ robia oni, mu nerobí nikto iný.

Slota na tlačovke priznal ešte niečo, čo sme doteraz nevedeli - že mu vadila relácia Sedem s.r.o. Objavovali sa rôzne špekulácie o tom, kto mohol byť za zrušením tejto relácie, či to malo alebo nemalo politické pozadie. Teraz to vidíme. Malo. Slota to pomenoval ako nehoráznosť. Iste to podobne nazýval spoločne s Ficom a ten to mohol potlačiť v Markíze (výmenou za inú službičku).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?